Konsolidace půjček

jak zkonsolidovat půjčky

Americká hypotéka

Potřebujete své první vlastní bydleni? Pak americká hypotéka není nic pro vás. Potřebujete peníze a nemovitost už máte? Pak je právě americká hypotéka tím produktem, který je pro vás nejvhodnější.

Americká hypotéka? Co je to?

Jde o typ úvěru, který je zajištěný nemovitostí – ručíte za něj svým bytem, nebo domem, nebo nemovitostí někoho jiného, kdo je ochoten se za vás zaručit. Důležité u americké hypotéky je, že jde o úvěr neúčelový. To znamená, že sice ručíte nemovitostí, ale peníze můžete použít, na cokoliv se vám zlíbí.

Parametry americké hypotéky

Americkou hypotéku nabízejí banky i nebankovní společnosti. Samozřejmě, parametry se liší i mezi bankami a ještě více mezi nimi a nebankovními společnostmi. Zpravidla ale platí, že americká hypotéka má díky ručení nemovitostí výhodnější parametry, než by měl podobný nezajištěný úvěru. To znamená nižší úroky a delší splatnost, která může být až desítky let jako u běžné hypotéky. Na druhou stranu není americká hypotéka tak výhodná, jako hypotéka běžná, na nákup nemovitosti.

K tomu patří i omezení výše úvěru – to je stanoveno většinou na 50 až 70 % zástavní hodnoty nemovitosti. Pamatujme na to, že jde o úvěr neúčelový, který je vždy proti podobnému účelovému úvěru o něco nevýhodnější. Jde však o výborný způsob, jak získat velké množství peněz s nízkými měsíčními splátkami – peníze se často využívají na investice do podnikání, nebo na zaplacení jiných, nevýhodnějších, nebo palčivějších půjček a dluhů. K čemu ale peníze využijete vy, je jen a jen na vás.

Americká hypotéka jinak

V nebankovní sféře narazíte i na zajímavé produkty, které jsou oproti běžným americkým hypotékám dosti nevýhodné a které může je využít jen velmi sebejistý člověk – jde o úvěry zajištěné nemovitostí se splatností v řádu několika málo let s velmi zvláštní formou splácení.

Při úvěru 3 000 000 Kč, splatnosti 2 roky a úroku 10 % je 23 měsíců splácen vždy jen úrok (10 % z 3 000 000 Kč, vydělený 12 měsíci), což je 25 000 Kč. Poslední splátka je pak ve výši 3 025 000 Kč, tedy jistina+poslední splátka úroku.Štítky: , , ,

Přidejte svůj komentář

Předem děkujeme za váš komentář