Konsolidace půjček

jak zkonsolidovat půjčky

Konsolidace dluhů

Těžko zvladatelné dluhy trápí v naší republice čím dál více lidí. Přitom se nedá říct, že by za vším stála pouze lidská neopatrnost – stačí, abyste si chtěli dopřát hezkou dovolenou, kterou platíte na splátky, a protože si ji chcete pořádně užít, pořádně pumpnete i kreditní kartu a kontokorent. Do toho přijde snížení platu, nebo třeba ztráta zaměstnání partnera, nebo vás. Troje splátky na krku a finance na ně chybějí. Dnešní doba má naštěstí snadné řešení, které se nazývá konsolidace dluhů.

Jeden dluh je lepší, než dluhy tři

Pro ilustraci se podívejte na tři různé dluhy – na kontokorentu (15 000 Kč), na kreditní kartě (30 000 Kč) a na splátkách (30 000 Kč). Pokud budete tyto dluhy postupně splácet, zaplatíte 75 000 Kč plus úroky a poplatky ze všech tří úvěrů. Ve finále zaplatíte třeba taky 100 000 Kč a měsíčně budete splácet 5 000 Kč. Nejen v těžké finanční situaci se přímo nabízí konsolidace dluhů. Ta představuje nový úvěr, v tomto případě na 75 000 Kč, se kterými splatíte všechny stávající dluhy. Při úroku kolem 10 % a splácením na dobu 2 let se najednou dostanete na měsíční splátku kolem 3 500 Kč a celkem zaplatíte necelých 85 000 Kč. To je o 15 000 Kč méně a o 1 500 Kč měsíčně méně. Zdá se vám to v daném případě jako nedostatečná úspora? Při splatnosti 3 roky ušetříte měsíčně ještě další tisícikorunu.

Proč je konsolidace dluhů tak výhodná?

S konsolidací dluhů je to jednoduché – už z principu je jeden úvěr lepší, než úvěrů více. Nemusíte platit několikery poplatky, můžete si prodloužit splatnost, a dost možná dosáhnete i na lepší úrokovou míru.

Pokud vás tedy tíží dluhy, zkuste se ze všeho nejdříve vydat cestou jejich konsolidace. Vyhněte se braní dalších půjček na splacení úroků – když už, tak už, proto se zbavte všech dluhů na ráz a splácejte jednu jedinou půjčku, díky které měsíčně i celkově výrazně uspoříte.Štítky: , , ,

Přidejte svůj komentář

Předem děkujeme za váš komentář