Konsolidace půjček

jak zkonsolidovat půjčky

Konsolidace půjček kalkulačka

Zkoušeli jste si někdy spočítat, kolik byste mohli měsíčně ušetřit, kdybyste místo všech svých současných půjček spláceli jenom jednu? Jistě, půjčka bude stále stejně vysoká, ale měsíční splátka může být poloviční i nižší. Jak je to možné? Chcete si spočítat, kolik můžete ušetřit?

Jedna splátka místo čtyř

Můžeme pominout to, že splácet jednu půjčku je pohodlnější, než splácet dvě, tři, čtyři,… To je sice příjemný bonus, ale konsolidace půjček vsází na lepší karty. Je totiž zcela běžné, že konsolidované půjčky vyjdou mnohem levněji, zejména při porovnání měsíčních splátek.

Při stejné výši úvěru (4×20 000 Kč je totéž co 80 000 Kč) lze výši splátky ovlivnit třemi způsoby – tím prvním je úroková míra. Pokud získáte konsolidaci půjček s lepším úrokem, než který jste měli u stávajících dluhů, hned ušetříte nemalé peníze.

Další faktory jsou ale ještě důležitější – nezapomeňte, že splácíte už jen jeden úvěr a ten znamená i jedny jediné poplatky. Zdaleka největší snížení měsíční splátky zařídí prodloužení splatnosti. Když splácíte dvojnásobně dlouhou dobu, ušetříte měsíčně skoro polovinu.

Konsolidace půjček kalkulačka

Pokud chcete vědět, kolik vám může konsolidování úvěrů ušetřit, vyzkoušejte online kalkulačku. Když si berete jakýkoliv úvěr, nejdůležitější je mít přehled, finanční gramotnost chcete-li. Právě největší přehled vám zajistí u konsolidace půjček kalkulačka. A pozor, konsolidace není určena pouze lidem s finančními potížemi! Velmi často ji využívají lidé, kteří své závazky zvládají splácet, ale nechtějí zbytečně oknem vyhazovat peníze, když mohou ušetřit.

Pro konsolidace půjček kalkulačka snadno zjistí, kolik ušetříte, ale kde si půjčku vzít? Máte na výběr mezi bankami a nebankovními společnostmi, které mají několik výhod i nevýhod – zpravidla nenahlížejí do registru dlužníků, ale většinou nabízejí trochu vyšší úrok.Štítky: , , ,

Přidejte svůj komentář

Předem děkujeme za váš komentář