Konsolidace půjček

jak zkonsolidovat půjčky

Konsolidace splátek

Přetížený rozpočtu domácnosti, způsobené splácením několika dluhů naráz, je možné poměrně spolehlivě vyléčit – řešením je konsolidace splátek. Ta ve zkratce znamená, že z dvou a více splátek uděláte jen jednu. Ta přitom netvoří součet ostatních splátek, nýbrž je často i výrazně nižší. Proč je konsolidace splátek důležitá a přínosná?

1) Konsolidace splátek vás zbaví zbytečných poplatků

Když si berete jeden úvěr, často ani na poplatky nekoukáte – stejně jsou nižší, než úroky z úvěru a platíte je všude. Jenže poplatky za tři, čtyři a více úvěrů už tvoří docela zajímavou sumu, někdy i více než tisíc korun měsíčně. Je tedy zřejmě, že konsolidace splátek je výhodná už kvůli tomu, že vás těchto několikanásobných poplatků zbaví.

2) Konsolidované splátky si můžete rozložit do delšího období

I zde je přínos zcela evidentní – kvůli úrokům sice neplatí rovnice, že 2x delší splácení se rovná 2x nižší pravidelné splátce, ale vliv na výši splátky při prodloužení doby splácení je obrovský. Když máte 5 půjček splatit do roka, nebo jednu 5x vyšší do tří let, je o sakra rozdíl.

3) Lepší podmínky nového úvěru

Může se také stát, že narazíte na konsolidaci splátek, která bude mít výhodnější úroky, než vaše dosavadní úvěry. To není nic neobvyklého. V takovém případě samozřejmě ušetříte další peníze.

Další výhody konsolidace splátek

Očividnou výhodou je méně starostí – nemusíte posílat několik plateb měsíčně, stačí jedna jediná. Konsolidaci můžete získat u bank i nebankovních společností, ať jste v jakékoliv situaci – můžete ručit svým majetkem, přizvat si ručitele, nebo jenom prokázat svůj příjem. Pro osoby zapsané v registru dlužníků existuje i konsolidace splátek bez registru.

Pokud vás trápí vysoké měsíční splátky 2 a více dluhů, určitě se po nějaké výhodné konsolidaci podívejte, dokáže vám měsíčně ušetřit spoustu peněz.Štítky: , , ,

Přidejte svůj komentář

Předem děkujeme za váš komentář