Konsolidace půjček

jak zkonsolidovat půjčky

Konsolidace úvěrů

Velkým pomocníkem pro stále více předlužené občany naší republiky se stává konsolidace úvěrů. Ta umožňuje sloučit všechny splátky a dluhy do jednoho, což s sebou nese řadu výhod. Jak vůbec taková konsolidace úvěrů probíhá a co všechno potřebujeme, abychom ji mohli využít?

Předpoklady

Aby nám konsolidace úvěrů k něčemu byla, musíme nějaké ty úvěry mít. Nejčastěji se konsolidují různé nebankovní půjčky, kreditní karty, splátky za zboží, kontokorent a podobné. Pokud máte dva a více takovýchto dluhů, dost možná je pro vás konsolidace úvěrů tou správnou cestou, jak si snížit měsíční i celkové náklady, případně jak se dokonce vymanit z finančních problémů.

Žádost o úvěr

Konsolidace vlastně znamená, že si vezmete další úvěr, ze kterého budou splaceny všechny ostatní úvěry, které splácíte. To znamená, že si musíte o úvěr požádat. Každá společnost má nastaveny své mechanismy – banky bývají přísnější, nebankovní společnosti benevolentnější. Běžně je u banky vyžadováno potvrzení o příjmu vystavené zaměstnavatelem a doklady totožnosti.

Specialitou konsolidace úvěrů je předložení dokladů o tom, že tyto další úvěry opravdu sjednány máme. Je totiž běžné, že se peníze z nového úvěru převádějí rovnou na účet ostatních věřitelů.

Splacení všech závazků

Po schválení úvěrů následuje splacení ostatních úvěrů. Pokud máte sjednánu i neúčelovou částku úvěru, bude vám převedena na účet. Neúčelová část úvěru je pak využitelná k čemukoliv si přejete, berete si ji ještě nad rámec peněz nutných na splacení úvěrů.

Splácení jediného úvěru s mnoha výhodami

Následuje běžné splácení jediného úvěru – z praxe známe příklady, kdy se podařilo měsíčně ušetřit desetitisíce korun a to jen tím, že nový úvěr měl nižší úrok, jen jedny poplatky (často mnohem nižší, než u každé jednotlivé splácené půjčky) a že byla prodloužena splatnost, aby se zátěž rozložila na více měsíců a let.Štítky: , , ,

Přidejte svůj komentář

Předem děkujeme za váš komentář