Konsolidace půjček

jak zkonsolidovat půjčky

Konsolidovat půjčky

Hledáte cestu, jak ušetřit, ale tíží vás několikery měsíční splátky za půjčky, kreditky, kontokorent? Měli byste zkusit konsolidovat půjčky, které máte, do jedné. Můžete ušetřit i víc, než polovinu z výše současných splátek.

Jak konsolidovat půjčky?

Existuje specifický produkt, konsolidace půjček, který je určen právě k tomuto účelu. Lidé si ho berou, když jsou nespokojeni s tím, kolik splácejí za různé úvěry. Dnes přitom není žádnou vzácností, že rodina splácí 4 i více dluhů naráz, což je velmi nevýhodné. Konsolidovat půjčky tedy můžete využitím speciálního úvěru. Ten se ale liší jen minimálně od úvěrů ostatních – největší změnou je, že jde o účelový úvěr. Peníze z něj jsou použity přímo na zaplacení ostatních dluhů, kterých se tím nadobro zbavíte.  Existují i banky a další společnosti, které nabízejí i neúčelové půjčky nad rámec konsolidace, má-li klient dostatečnou bonitu, ale to není primárním účelem konsolidace půjček.

Jak konkrétně to pomůže?

Budete se možná divit, ale dost výrazně. Můžete ušetřit polovinu i více na měsíčních splátkách. Tajemství konsolidace je opravdu jednoduché. Prvním důvodem, proč se vyplatí konsolidovat půjčky, je snížení poplatků, respektive fakt, že najednou platíte jen jedny poplatky a ne patery. Možná vás to překvapí, ale už touto banalitou ušetříte stovky korun měsíčně.

Ještě výraznější vliv na výši měsíční splátky mají parametry nového úvěru – zpravidla klienti usilují o prodloužení splatnosti, které má na výši měsíční splátky drtivý vliv. Stejně jako úrok, který bude u konsolidace úvěr mnohem nižší, než třeba u kreditní karty, nebo běžné nebankovní půjčky.

Finanční výhody jsme si už probrali, teď k těm dalším – za všechny zmiňme pohodlí. Nemusíte už platit několik různých půjček, ale stačí odeslat jednu platbu měsíčně (nebo rovnou inkaso, je-li to možné). Ubude stresu a starostí, vyhnete se případné dluhové pasti.Štítky: , , ,

Přidejte svůj komentář

Předem děkujeme za váš komentář