Konsolidace půjček

jak zkonsolidovat půjčky

Refinancování půjček

Pojem refinancování půjček je poměrně široký. Může zahrnovat běžné refinancování úvěrů, nebo hypotečních úvěrů, ale také konsolidaci půjček, která je vlastně tím samým, jenom je refinancováno několik úvěrů úvěrem jediným.

Refinancování půjček a hypoték

U refinancování půjček i hypoték jde jen o jedno – získat výhodnější podmínky, než jaké jsme měli u stávajícího úvěru. To je možné především díky konkurenci – to co bylo nejlevnější před rokem, nebo pěti, nemusí být nejlevnější dnes. Díky tomu je refinancování půjček velmi oblíbené. Prostě si vezmete novou půjčku na zaplacení té stávající, ale za výhodnějších podmínek, nebo lépe uzpůsobenou vaší současné situaci.

1) Refinancování půjček z důvodu prodloužení splatnosti

Typický důvod, proč refinancovat půjčku – chcete delší splatnost a tím i nižší měsíční splátky. To není problém. Alternativou k tomuto postupu je degresivní splácení úvěru, kdy už si ve smlouvě stanovíte, že zpočátku budete splácet víc, ale splátky se postupem let budou snižovat – vhodné pro osoby na vrcholu kariérního růstu, které do budoucna očekávají pokles příjmů z důvodu soustředění se na rodinný a osobní život.

2) Refinancování půjček z důvodu zkrácení splatnosti

Pokud jste začali vydělávat víc a chcete výhodnější úvěr, můžete využít refinancování – nový úvěr může mít kratší splatnost, čímž se sice zvýší měsíční splátka, ale budete to mít dříve „z krku“ a zároveň úvěr méně přeplatíte.

3) Refinancování půjček z jiných důvodů

Můžete jít třeba jen po nižším úroku, nebo jiných zajímavých podmínkách, je to jedno – na refinancování půjček máte nárok, jen si dejte pozor na fixaci hypotéky, nebo různé poplatky za předčasné splacení úvěru – obojí refinancování značně ztěžuje a znevýhodňuje.Štítky: , ,

Přidejte svůj komentář

Předem děkujeme za váš komentář