Konsolidace půjček

jak zkonsolidovat půjčky

Refinancování úvěru ze stavebního spoření

Úvěry ze stavebního spoření dlouhou dobu patřily mezi nejoblíbenější způsob financování nového bydlení. Spojení spoření a úvěru bylo o mnoho výhodnější, než hypotéky, které měly vysoké úroky, a jedinou jejich výhodou byla absence spořicí části, takže jste mohli bydlet rychleji, ale dráž.

Dnes už je situace jiná – stavební spoření upadá jako celek, ať už kvůli nižší výhodnosti spoření s osekaným státním příspěvkem, nebo kvůli nízkým úrokům u hypotečních úvěrů, kterým stavební spořitelny jen těžko konkurují. Doba prostě a jednoduše pokročila, proto se někteří lidé chtějí zbavit svých úvěrů ze stavebního spoření.

Refinancování úvěru ze stavebního spoření hypotékou

Ideální náhradou za stavební spoření je dnes hypotéka. Proto se běžně setkáváme s tím, že lidé mají zájem o refinancování úvěru ze stavebního spoření pomocí hypotéky. Výhodou úvěrů ze stavebního spoření je i to, že je lze bez problémů předčasně splatit, což je výhodné pro klienty, ale v době hypoték s výhodnými úroky je to doslova nůž do zad stavebním spořitelnám.

Refinancování je často voleno i s ohledem na to, že hypotéku si můžete vzít na delší období, tudíž můžete každý měsíc ušetřit za cenu toho, že nakonec přeplatíte o něco více.

Refinancování překlenovacího úvěru?

Mnoho lidí využívá i překlenovací úvěry, než budou mít nárok na typický úvěr ze stavebního spoření. Pokud chcete refinancování úvěru ze stavebního spoření udělat už v této fázi, připravte se na nemalé penále, které po vás bude stavební spořitelna vyžadovat. Zda-li se vám to vůbec vyplatí, si musíte dobře spočítat.

Úskalí refinancování úvěru ze stavebního spoření

Pravdou je, že refinancování úvěru ze stavebního spoření má i svá úskalí. Tím prvním může být už to, že přejdete na hypotéku, kde existují pravidla, jako je fixační doba a podobně. Nabízí se také otázka, jestli se vyplatí přejít kvůli malé změně v úroku, nebo zda není lepší v klidu doplatit úvěr ze stavebního spoření.

Pozor také na klesající cenu nemovitostí, která by mohla způsobit, že na výhodnou hypotéku například do 70 % zástavní hodnoty nemovitosti prostě nedosáhnete.Štítky: , ,

Přidejte svůj komentář

Předem děkujeme za váš komentář