Konsolidace půjček

jak zkonsolidovat půjčky

Refinancování úvěrů

Při hledání úvěrů se většinou zaměřujeme i na to, aby byly co nejvýhodnější. Nikdo nechce platit zbytečně víc, než musí. Jenže i přes veškerou snahu někdy po čase zjistíme, že jsme si nevybrali úplně ten nejlepší úvěr, případně že se změnila naše situace a dosáhneme na lepší půjčku, než před časem. Právě pro takové případy tu máme refinancování úvěrů, specifický úvěrový produkt zaměřený na splacení stávajícího dluhu, nebo stávajících dluhů.

Refinancování úvěrů jako konsolidace

Běžně se refinancování používá pro vymazání stávajících úvěrů – když je jich více, jde vlastně o konsolidaci, kdy z několika úvěrů uděláme jeden. Ten je po všech stránkách výhodnější, protože platíte jen jedny poplatky, delší dobu splatnosti,…

Refinancování úvěrů – hypotéky

Běžné je refinancování hypoték, kdy si při konci fixačního období můžeme opět vybrat hypotéku od jakékoliv banky a společnosti, načež nová hypotéka splatí bez poplatků tu stávající. Důvodem pro refinancování hypotečních úvěrů je samozřejmě snaha o získání co nejvýhodnějšího úroku.

Běžné refinancování úvěrů

Přistupujeme k němu zejména v případech, kdy jsme si špatně vybrali původní půjčku. Potřebovali jste rychle peníze, tak jste vzali první úvěr, který jste uviděli, ale teprve později jste řešili, že má příliš vysoký úrok? Tak teď máte čas si sehnat úvěr nový. Refinancování úvěrů se hodí i v případě, když se zlepší vaše finanční situace a vy si můžete dovolit rychlejší splacení úvěru, se kterým je většinou spojena příjemná okolnost, že půjčenou částku méně přeplatíte.

Možnosti refinancování úvěrů jsou v dnešní době opravdu rozsáhlé – není důvod ponechávat si nevýhodné půjčky, když můžete s minimální námahou získat výhodnější produkt. V některých případech si společnosti účtují poplatek za předčasné splacení úvěru – tyto úvěry se pak těžko refinancují, věnujte tedy takovéto informaci pozornost už při sjednávání každého úvěru.Štítky: , , ,

Přidejte svůj komentář

Předem děkujeme za váš komentář