Konsolidace půjček

jak zkonsolidovat půjčky

Sjednocení dluhů

Dluhy jsou morem této společnosti – tíží čím dál více lidí, kteří se z nich někdy nevymaní po zbytek svého života. Přitom jde málokdy o chorobné dlužníky – často však stačí jedna chyba, jedno podcenění a špatné vyhodnocení situace a dluhová spirála se nezadržitelně roztáčí.

Právě před životem v opakujících se dluzích vás může ochránit sjednocení dluhů. Princip je snadný – místo několika dluhů budete mít jen jeden. Proč by to ale měla být cesta z dluhové pasti?

Sjednocení dluhů se opravdu vyplatí

Zdaleka nejde jen o dobrý pocit, že dlužíte pouze jedné společnosti. Ani o pohodlí, že splácíte jen jeden dluh. Ne, důvody oblíbenosti sjednocení dluhů jsou mnohem prozaičtější – jednoduše měsíčně ušetříte, tisíce i desetitisíce korun, polovinu ze současných splátek a možná ještě víc. Sjednocení dluhů neboli konsolidace půjček, vás může zachránit od finančního kolapsu, nebo prostě vylepšit finanční situaci vaší domácnosti.

V čem je síla sjednocení dluhů

Když se rozhodnete, že byste chtěli své dluhy sjednotit do jednoho, můžete se těšit na několik příjemných změn, které se příznivě projeví na výši měsíční splátky. V první řadě může být sjednocený dluh splatný v delším časovém období – to znamená, že měsíčně nebudete muset splatit tak velkou část dluhu.

Zadruhé se můžete těšit na úsporu na poplatcích, což je zapříčiněno zejména tím, že když máte hodně dluhů a půjček, platíte taky hodně poplatků, které mají zpravidla fixní velikost. Jeden poplatek je pak přirozeně levnější, než poplatků pět.

Rozhodněte se pro sjednocení dluhů včas

Se sjednocením dluhů nemusíte otálet – i když nejste zrovna v kritické finanční situaci, může vám ušetřit spoustu peněz. Pokud ani nehledáte výraznou úsporu, můžete konsolidovat půjčky tak, abyste je naopak splatili co nejdříve a dluhů se zbavili. Možností je mnoho, stačí si vybrat takovou, která nejlépe splní vaše představy.Štítky: , , ,

Přidejte svůj komentář

Předem děkujeme za váš komentář