Konsolidace půjček

jak zkonsolidovat půjčky

Sjednocení půjček

Půjčku charakterizuje mnoho parametrů – délka, forma a četnost splácení, úrok, poplatky,… U každé půjčky jsou tyto parametry trochu (i hodně) jiné. Porovnejme si dva poměrně podobné produkty – kontokorent a kreditní kartu. Kreditní karta má zpravidla vyšší úrok, ale zase výhodu v bezúročném období, nevýhodu v měsíčních poplatcích a tak podobně. Každý úvěr je také určen pro jinou situaci, pro jiného člověk. Někdy ale přijde doba, kdy je dobré všechny nabrané úvěry nahradit jedním univerzálním, doba sjednocení půjček.

Kdy vyhledat sjednocení půjček?

Kontokorent je vyčerpaný, kreditní karta též, spotřebitelský úvěr už splácíte a k tomu máte auto na splátky. Dohromady dlužíte 300 tisíc korun a splácíte 15 tisíc měsíčně. Co kdybyste měli možnost tyto dluhy naráz zaplatit a dál měsíčně splácet jen polovinu? Opravdu, tohle není žádné science fiction, ale seriózní produkt, který zhusta nabízejí i banky. Sjednocení půjček není žádné kouzlo, i když může mít efekt podobný zázraku. Vše má však své vysvětlení, včetně sjednocení úvěrů.

Plaťte jen jedny poplatky

Už jsme se o poplatcích zmínili – najdete je skoro u každého úvěru. Když sečtete poplatky u všech svých úvěrů, dost možná dojdete k číslu, které atakuje, nebo překračuje hranici tisíc korun. A když ne, sjednocení půjček vám ušetří alespoň pár korun, protože za něj platíte pouze jedny poplatky.

Splácejte delší dobu

Druhá složka magického koktailu pro smrsknutí měsíčních splátek má název prodloužení doby splácení. Nový úvěr nebudete splácet 3 roky, ale 5 let a rázem ušetříte měsíčně tisíce.

Najděte si výhodnější úvěr

Využít můžete také úvěr, který má prostě a jednoduše výhodnější úroky, než vaše stávající půjčky. Sjednocení půjček tak zastane i roli refinancování, jenom se díky tomu zbavíte více dluhů naráz a zbude vám jediný. Pakliže vás to sjednocení půjček láká, můžete se obrátit na banky i nebankovní společnosti.Štítky: , , ,

Přidejte svůj komentář

Předem děkujeme za váš komentář